Математичні казки

Цікаві математичні казочки. Читай уважно та спробуй розгадати, в чому ж тут секрет?

Казка про двох пастухів

Зустрілися якось два пастухи, Іван і Степан. От Іван і каже Степанові: «Віддай-но мені одну вівцю, дивись, у мене тоді буде рівно вдвічі більше овець, ніж у тебе!». А Степан йому і відповідає: «Ні! Краще ти віддай мені одну зі своїх овець, тоді їх у нас буде порівну!».

 

Як брати верблюдів ділили?

В одного старого чоловіка, що мав троє синів, було стадо верблюдів. От він і розпорядився так, аби після його смерті старшому дісталася половина верблюдів, середній узяв третину, а менший — дев’яту частину стада. Незабаром старий помер і зоставив синам у спадок 17 верблюдів. Та, як виявилось, число 17 не ділиться ні на 2, ні на 3, ні на 9. Засмучені брати звернулись за допомогою до мудреця. Той приїхав до них на власному верблюді й поділив тварин за заповітом.

 

Працьовита білочка

Протягом усієї осені білочка Зося важко трудилася, щоб на зиму вдосталь запастися їжею. Одного разу в пошуках горішків, грибочків, Зося натрапила на силу-силенну жолудів. Вона працювала три ночі, заповнюючи жолудями свою комірку в дуплі. В першу ніч білочка зібрала вдвічі менше жолудів, ніж в обидві наступні разом узяті, а в останню — на один жолудь менше, ніж протягом двох попередніх.

 

Як батько й сини ягоди збирали

Пішов батько з чотирма синами в ліс по ягоди. Батько знайшов 45 ягід, а сини — жодної. Роздав батько зібрані ним ягоди дітям, і всі знову розійшлися по лісі. Коли зібралися йти додому, виявилося, що один із синів знайшов ще стільки ягід, скільки одержав від батька, другий знайшов 2 ягоди, третій 2 з’їв, а четвертий, не знайшовши жодної, з’їв половину того, що одержав від батька. Після цього виявилося, що в усіх ягід стало порівну.

 

Як лисичка діда обдурила

Наловив дід риби повний віз. Їде додому і бачить: лисичка на дорозі лежить. Дід зліз з воза, підійшов, а вона не ворушиться. Дід подумав, що лисичка мертва.

— Гарна знахідка! Буде моїй бабці тепла шубка.

Взяв він лисичку і закинув на віз, а сам пішов попереду. Лисичка вибрала зручний момент і почала викидати рибку за рибкою. Спочатку вона була обережною, а потім стала сміливішою. За першу хвилину лисичка викинула 1 рибку, за другу — 2 рибки, за третю – 4 рибки і так через кожну хвилину вона викидала вдвічі більше рибки. Через 7 хвилин лисичка викинула всю рибу і сама втекла.

 

Селяни та картопля

Йшло троє селян, і вирішили вони зайти пообідати й відпочити до шинку. Замовили на обід вареної картоплі, а самі заснули. Шинкарка зварила картоплю, але не хотіла будити селян, тому поставила миску зі стравою на стіл і пішла. Прокинувся один селянин, побачив картоплю і, щоб не будити інших, порахував її, з’їв свою частину і знову заснув. Невдовзі прокинувся другий. Він не здогадувався, що один із них уже з’їв свою частину, тому він порахував картоплю, з’їв свою частину і теж заснув. Прокинувся третій. Подумавши, що він збудився першим, він теж порахував картоплю і з’їв третю частину. Тут пробудилося двоє інших і побачили, що в мисці залишилося 8 картоплин. Тоді все стало зрозуміло.

 

Скарби гнома

Гном розкладає коштовне каміння по скринях — порівну у кожну. Якщо він розкладе каміння у п’ять скринь, то 4 камені залишиться, якщо в чотири скрині, то 3 камені залишиться, якщо в три скрині, то 2 камені залишиться, якщо у дві скрині, то 1 камінь залишиться.

Інформація взята з https://pustunchik.ua/ua/online-school/math/Matematychni-kazochky